( 4.9 امتیاز از 15 )
1396/05/21-03:25 216 0

رضا جعفرمدار گفت: در حال حاضر، گیشه مهم است و توجهی به متن نمایش و کارگردانی نمی‌شود.

رضا جعفرمدار کارگردان نمایش «عمل کشتن» در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص محوریت این نمایش و هدف از اجرای آن گفت: هدف از این اجرا، خشونت انسان مدرن در عصر امروز و بررسی جامعه کنونی تئاتر ایران است. برای اجرای این اثر با چندین استاد دانشگاه صحبت کرده‌ام.

وی درباره ملاک انتخاب بازیگران اثر نمایشی خود اظهار داشت: این بازیگران از گروه خودم هستند که حدود 3 سال است با آنها کار می‌کنم.

این کارگردان در خصوص رضایت از سالن اجرای نمایش تصریح کرد: این سالن انتخاب خودم بوده است و بسیار هم سالن خوبی از لحاظ کیفیت است.

جعفرمدار پیرامون تجاری شدن تئاتر و سمت و سو پیدا کردن به سمت گیشه بیان کرد: من موافق آن نیستم؛ نگاه تجاری باعث می‌شود تئاتر مستقل از بین برود. در حال حاضر، گیشه مهم است و سالن دارها هیچ توجهی به متن نمایش و کارگردانی اثر نمی کنند و اولویت آنها، حضور چهره‌های سینمایی یا تلویزیونی در نمایش است.

کارگردان نمایش «عمل کشتن» درباره کم کار شدن نمایشنامه ایرانی بر صحنه تئاتر و حضور پررنگ نمایشنامه های خارجی و اقتباس خاطرنشان کرد: ما به غیر از تعداد کمی نمایشنامه نویس ایرانی، دیگر کسی را نداریم که بخواهد داستان ایرانی بنویسد.

انتهای پیام/

 

فروش؛ دغدغه امروز تئاتر ایران

 

تعداد نظرات : 0 نظر

ارسال نظر

0/700
Change the CAPTCHA code
قوانین ارسال نظر
تجاری شدن، تئاتر مستقل را نابود می‌کند
Rated 4.9/5 based on 15 readers reviews