( 5.0 امتیاز از 1 )
جمعه 18 آبان 1397 10:25

بازی در نقش حاج سراج، روحانی مردمدار تبریز تجربه‌ی متفاوتی برایم بود.

این مطلب از سایت بهدونی، مطلبی در مورد نقش روحانی محبوب تبریز تجربه‌ی متفاوتی برایم بود ارائه شده است، همچنین می توانید برای مشاهده ی مطالب بیشتر هم موصوع این مطلب، موضوع سینما و تئاتر دنبال کنید.

به گزارش بهدونی :

کاظم هژیرآزاد بازیگر نمایش «رسول»، در گفتگو با خبرنگار حوزه تئاتر گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص چگونگی حضور خود در این نمایش عنوان کرد: حمیدرضا نعیمی یکی از نویسنده‌های قوی در حوزه‌ تئاتر است. از گذشته با او آشنا بودم و وقتی این کار را به من پیشنهاد داد، خیلی زود پذیرفتم. این نمایش تجربه‌ جدیدی برای من است. تاکنون با این شیوه‌ کار آشنا نبودم صحنه، نورپردازی، طراحی دکور و ... در این کار عظیم است.

وی ادامه داد: حس تماشاگر و مواجهه‌ او با چنین نمایشی برایم جالب است. اینکه آیا از این کار خوششان می‌آید یا نه؟ به هر صورت حضور در نمایش رسول تجربه‌ جدیدی است و من نقش حاج سراج شخصیت روحانی معروف در تبریز را بازی می‌کنم. این روحانی در گذشته بین مردم تبریر بسیار محبوب و به نوعی مردمدار بوده است. او یکی از کسانی است که در تحول شخصیتی «رسول» نقش مهمی داشته و هنوز هم در تبریز خیلی این ها او را به یاد دارند.

هژیر آزاد تصریح کرد: البته شناخت زیادی از شخصیت رسول نداشتم؛ اما بعد از خواندن نمایشنامه او را شناختم. کسی که عشق به امام حسین علیه السلام تغییرش داده است. اجرای اینطور نمایش‌ها به صورت میدانی تاثیر بیشتری بر مخاطب خواهد داشت. به طور کل نمایش میدانی اشکال مختلفی دارد؛ ولی نمایش میدانی که قصه داشته باشد خیلی کم است.

گفتنی است؛ نمایش رسول با ۱۵۰ هنرور ۱۰ بازیگر اصلی دارد. حمیدرضا نعیمی، حبیب دهقان نسب، کاظم هژیر آزاد از بازیگران این نمایش هستند. این اثر یک نمایش میدانی با دکوری عظیم محسوب می‌شود. این نمایش از ۶ تا ۱۸ آبان هر شب ساعت ۱۹ تا ۲۱ در بوستان نوروز مجموعه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد روی صحنه خواهد می‌رود.

انتهای پیام/