فرهنگی هنری, فرهنگ عمومی

بازدید سیدحسن خمینی از کارگاه هنری ،quotیار و یادگار،quot

به گزارش ایسنا، کارگاه هنری "یار و یادگار" در نگارستان حسینیه جماران برگزار شد.

14 ساعت پیش

تلویزیون به نوجوانان فرصت می‌دهد

در آستانه ایام نوروز، شبکه امید با برنامه نوجوانانه «پرانتز باز» به سراغ موضوع مد و لباس می رود.

دوشنبه 28 اسفند 1396 18:25

۲ حکم جدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دو حکم جدید صادر کرد.

دوشنبه 28 اسفند 1396 12:25

تولیدکنندگان اسباب‌بازی هم صاحب انجمن شدند

نخستین نشست مجمع عمومی انجمن صنفی تولیدکنندگان اسباب‌بازی برگزار شد و هیات رییسه، ناظران و اعضای هیات مدیره آن در حضور نماینده‌ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعیین شدند.

دوشنبه 28 اسفند 1396 06:25

حساسیت و پیچیدگی کار روابط عمومی وزارت ارشاد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین تکریم از رییس مرکز روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: روابط عمومی این وزارتخانه با توجه به اینکه مخاطبان بسیاری نسبت به دیگر وزارتخانه‌ها دارد دارای تنوع ذینفعان است.

دوشنبه 28 اسفند 1396 00:25

قدم اول برای تشکیل خانه هنرمندان یزد برداشته شد

با اولین ملاقات رسمی اعضای هیئت مدیره و بازرسان منتخب تشکل سینمایی با عباس ملازینلی -مدیر عامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری یزد- قدم دیگری در راستای تشکیل خانه هنرمندان یزد برداشته شد.

یکشنبه 27 اسفند 1396 12:25

اولین موجودی که بهار را خبر می‌دهد

می‌گویند فصل زمستان که تمام می‌شود «تکه»، اولین موجودی است که بهار را خبر می‌دهد. تکه گردانی با جنبه‌های مختلف زندگی مردم، حلول سال نو و آیین‌های آن ارتباط دارد.

یکشنبه 27 اسفند 1396 06:25

آغاز کار انجمن علمی ایران‌شناسی با بررسی ،quotتاجیکان؛ ایرانیان شرق،quot

انجمن علمی ایران‌شناسی که با مجوز وزارت علوم و آموزش عالی فعالیت خود را آغاز کرده است، در نخستین فعالیت خود اقدام به برگزاری نشست علمی با موضوع "تاجیکان؛ ایرانیان شرق" و با حضور "ریچارد فولتز"، بنیان­گذار ایران­شناسی در دانشگاه کنکوردیا استان کبک کانادا برگزار کرد.

یکشنبه 27 اسفند 1396 00:25

کانون‌های فرهنگی هنری مساجد به روایت صالحی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره نقش خلاق کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گفت: کانون‌ها ترکیبی از فرهنگ و هنر هستند به این معنا که هنر را در قالب دینی آن انجام می‌دهند. در بسیاری از فضاها شاید این فرصت مهیا نباشد اما کانون‌های فرهنگی هنری مساجد دارای این ظرفیت هنری هستند و می‌توانند در بحث هنر اسلامی و دینی پل ارتباطی بین هنر کلاسیک و هنر مسجدی باشند.

شنبه 26 اسفند 1396 18:25

چرا چهارشنبه آخر سال؟

همه می‌دانند که باید در آستانه آخرین چهارشنبه سال بساط جشن و سرور راه بیندازند اما چرا این مراسم باید حتما در آستانه روز چهارشنبه برگزار شود و آن را چهارشنبه‌سوری خطاب می‌کنند؟

شنبه 26 اسفند 1396 12:25

زمینه‌های همکاری فرهنگی ایران و اسلواکی بررسی شد

معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با لوبر میرگلیان سفیر اسلواکی روز دوشنبه (۲۱ اسفندماه) دیدار کرد و درباره گسترش تعامل‌های فرهنگی میان دو کشور به گفت‌وگو پرداخت.

شنبه 26 اسفند 1396 06:25

آثار فرهنگی و هنری زنان، زیست بوم ایرانی را ساخته‌اند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: آثار متنوع زنان در حوزههای مختلف فرهنگی، هنری، ادبی و رسانه‌ای، زیست بوم ایرانی را ساخته‌اند.

شنبه 26 اسفند 1396 00:25

اعزام دانشجویان رشته ایرانشناسی دانمارک به ایران

معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی طی سفر خود به دانمارک، تفاهمنامه همکاری میان گروه مطالعات بین فرهنگی و منطقه‌ای دانشگاه کپنهاگ و بنیاد سعدی را امضا کرد.

جمعه 25 اسفند 1396 18:25

اعتراض ایرانی‌ها به ژاپنی‌ها برای تحریف تاریخ

مردم ایران این بار به موزه ملی توکیو برای استفاده از عنوان ساختگی و مجعول به جای خلیج فارس در نمایشگاهی که عربستان در این کشور برگزار کرده است، اعتراض کردند.

جمعه 25 اسفند 1396 12:25

چهارشنبه‌سازی به جای چهارشنبه‌سوزی!

یک موسسه خیریه کمپینی با هدف فرهنگ‌سازی استفاده درست هزینه‌های جشن چهارشنبه سوری در کنار حفظ آداب و رسوم کهن آن راه‌اندازی کرده است.

پنجشنبه 24 اسفند 1396 18:25

نمایش لباس مدرن شده دو قوم ایرانی

دبیر جشنواره مد ایرانی از برگزاری جشنواره‌ای با عنوان مد ایرانی خبر داد و گفت: خرداد ماه سال آینده آثار مدرن شده دو قوم قشقایی و بختیاری در زمینه مد و لباس برگزار می‌شود.

پنجشنبه 24 اسفند 1396 12:25

قرابت فرهنگی بین کشورهای عضو اکو یک ثروت است

رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری گفت:‌تجانس و قرابت فرهنگی بین کشورهای عضو اکو، ثروتی است که بازشناسی آن می‌تواند زمینه‌ساز همکاری های مشترک فراوانی حتی در حوزه های سیاسی و اقتصادی باشد.

پنجشنبه 24 اسفند 1396 06:25

به دنبال بازتولید یا ساختار جدیدی از لباس اقوام نیستیم

دبیر کارگروه مد و لباس بعد از رونمایی از طرح مد ایرانی گفت: ما به دنبال این نیستیم که بازتولیدی از لباس اقوام و ساختار تولیدی جدید در این مجموعه داشته باشیم، بلکه این‌ها باید تبدیل به ذائقه مردم شده و امکان بهره برداری از آنها فراهم شود.

پنجشنبه 24 اسفند 1396 00:25

اصلانی، من نگران هنرمندان زنده هستم

محمدرضا اصلانی گفت:«هنرمندان ثروتی هستند ولی حقوقی دارند که باید از آن برخوردار باشند و این حقوق باید رعایت شود. الان کدام حقوق رعایت می‌شود؟ چند تن الان در کم کاری هستند و چگونه زندگی می‌کنند آیا در خطر مرگ‌ هستند یا نیستند. ما هر سال می‌توانیم برای ماندگان خودمان عزا برگزار کنیم. من نگران این‌ هنرمندان هستم که زنده‌اند و باید کاری کرد.»

چهارشنبه 23 اسفند 1396 18:25

ستاره بعدی دنیای مُد؛ محجبه در دل لندن!

از «شهیرا یوسف» ۲۰ ساله که از اولین مدل‌های محجبه در بریتانیاست، به‌عنوان یکی از ستاره‌های آینده دنیای مد و لباس نام برده می‌شود.

چهارشنبه 23 اسفند 1396 12:25
1 از 19