فرهنگی هنری, فرهنگ عمومی

جشنواره‌ ملی فرهنگ و هنر اقوام ایرانی در دانشگاه شریف

«جشنواره ملی فرهنگ و هنر اقوام ایرانی» به مدت پنج روز با فعالیت ۱۵۰ دانشجو در دانشگاه شریف برگزار می‌شود.

1 ساعت پیش

مسجد شیخ لطف‌الله روی لباس

آثار ۱۸ هنرجوی طراحی لباس با الهام از معماری مسجد شیخ لطف‌الله اصفهان به نمایش درآمد.

پنجشنبه 24 آبان 1397 18:25

رواج یک جشن خارجی «طبیعت‌برانداز» و «مرگبار» در ایران

«جشن رنگ» میراث کشور هند است. با این حال چند وقتی است به جمع جشن‌های بیگانه در ایران اضافه شده و پای ثابت تورهای آخر زمستان شده است. جشنی که محققان هندی آن را تهدیدی برای طبیعت و مهم‌تر از آن جان انسان دانسته‌اند.

پنجشنبه 24 آبان 1397 06:25

شفاف‌سازی‌های وزارت ارشاد ادامه دارد، چه کسانی پول گرفتند؟

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه روند شفاف‌سازی فعالیت‌های خود، برای اولین‌بار فهرست قراردادهای با مبالغ بالای متوسط را در شش ماه نخست سال ٩٧ و همچنین فهرست حمایت‌های این وزارتخانه از اشخاص حقوقی به تفکیک سال‌های ٩٦ و ٩٧ منتشر کرد.

پنجشنبه 24 آبان 1397 00:25

اسطوره ایرانی که آخر زمانی است

یکی از اسطوره‌های فراموش شده ایرانی «ماتیکان یوشت فریان» است که زمانی در مقام اعتبار در کنار اساطیری مثل «آرش کمانگیر»، «گرشاسپ پهلوان»، «جمشید»، «هوشنگ» و غیره قرار داشته اما حق مطلب درباره‌ی او آن طور که باید ادا نشده و امروزه ناشناخته باقی مانده است.

چهارشنبه 23 آبان 1397 18:25

درهای رسانه کی به روی آن‌ها بسته می‌شود؟

وزارت بهداشت و درمان درحالی طی روزهای اخیر برای اعمال ممنوعیت تبلغیات برخی اقلام در رسانه‌ها به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس سازمان صداوسیما نامه ‌نوشته است که این قانون با وجود تصویب در دو سال اخیر، آنچنان که باید از سوی برخی رسانه‌ها جدی گرفته نمی‌شود.

چهارشنبه 23 آبان 1397 12:25

چگونگی شرکت در یک جشنواره مد و لباس برای متقاضیان

دبیر جشنواره ملی طراحی لباس و پارچه کودک و نوجوان اعلام کرد، دریافت آثار طراحان، برای شرکت در دومین جشنواره تنها از طریق دبیرخانه انجمن طراحان لباس و پارچه ایران امکان پذیر است.

چهارشنبه 23 آبان 1397 06:25

آتش‌نشان‌ها هم به جشنواره اسباب‌بازی می‌آیند

سازمان آتش‌نشانی با برنامه‌های متنوع آموزشی سرگرمی در چهارمین جشنواره ملی اسباب‌بازی کانون پرورش فکری، مخاطبان خود را با فعالیت‌های آتش‌نشانان و موارد ایمنی آشنا می‌کند.

چهارشنبه 23 آبان 1397 00:25

عمل زیبایی نامتعارف کنید، مجازات می‌شوید

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، از تعیین مجازات، تا دو ماه حبس و ۷۴ ضربه شلاق بر اساس ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی هم برای افراد متقاضی انجام عمل‌های چشم گربه‌ای و گوش الاغی و هم پزشکان تسهیل‌کننده این اقدام خبر داد.

سه شنبه 22 آبان 1397 18:25

نمایشگاه اسباب‌بازی فروش مستقیم ندارد

مسوول کمیته‌ی نمایشگاه تخصصی جشنواره اسباب‌بازی گفت: اکنون یک اتفاق نظری بین تمامی فعالان این عرصه وجود دارد که به جای برگزاری یک بازار فروش باید کارهای اساسی و جدی‌تری انجام شود و در میان‌مدت و بلندمدت به نتایج ارزشمندی رسید.

سه شنبه 22 آبان 1397 12:25

برگزاری جشن بهار مهربانی در سراسر ایران

مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری جشن بهار مهربانی همزمان با ایام ولادت پیامبر اعظم (ص) در سراسر کشور خبر داد.

سه شنبه 22 آبان 1397 06:25

فعالیت‌های عرصه هنر و فعالان آن باید با رویکرد انتقادی همراه باشد

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در نشستی در سازمان تبلیغات اسلامی اقدامات، فعالیت‌ها و مشکلات این سازمان در عرصه فرهنگ و هنر بررسی شد.

سه شنبه 22 آبان 1397 00:25

«تمرین زندگی» در نمایشگاه اسباب‌بازی

معاون تولید کانون پرورش فکری ضمن دعوت از مدیران دولتی برای حضور در چهارمین جشنواره ملی اسباب‌بازی، توجه مسئولان به این صنعت را پیش زمینه‌ی توسعه‌ی پایدار دانست.

دوشنبه 21 آبان 1397 18:25

عمده‌ترین وظیفه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اجرای برنامه‌های فرهنگی است

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با تأکید بر این مطلب که ما تلاش داشته‌ایم که در عرصه‌ فعالیت‌های فرهنگی در تمام امور در خارج از کشور فعالیت‌های خود را از نظر کمی و کیفی افزایش بدهیم و خوشبختانه در این عرصه موفقیت‌های زیادی حاصل شده است گفت:عمده‌ترین وظیفه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اجرای قانون موافقت نامه‌ فرهنگی و برنامه مبادلات فرهنگی ا

دوشنبه 21 آبان 1397 12:25

مجوزهای وزارت ارشاد حداکثر تا پایان امسال اعتبار دارند

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای سامان دهی وضعیت ارائه خدمات و صدور مجوزهای گوناگون خود در اطلاعیه‌ای حداکثر اعتبار مجوزهای قبلی صادر شده از سوی این وزارتخانه را تا پایان سال اعلام کرد.

دوشنبه 21 آبان 1397 06:25

من شوآف می‌کنم پس هستم!

یک جامعه‌شناس معتقد است: شوآف در شبکه‌های اجتماعی به رقابتی در ظاهر سالم بین شاخ‌های اینستاگرام و حتی افراد معمولی تبدیل شده است. من شوآف می‌کنم، پس هستم!

یکشنبه 20 آبان 1397 18:25

در نخستین جلسه کمیته فرهنگ عمومی چه گذشت؟

نخستین جلسه کمیته فرهنگ عمومی با حضور نمایندگانی از دستگاه‌ها ونهادهای فرهنگی و اجتماعی برگزار شد که حاضران ضمن ارائه نقطه نظرات خود در حوزه مقابله با مواد مخدر به راه‌اندازی پویش پیشگیری ازاعتیاد تأکید کردند.

یکشنبه 20 آبان 1397 12:25

اسباب‌بازی‌ به بیمارستان‌ها اهدا کنید

چهارمین فراخوان اهدای اسباب‌بازی برای تجهیز اتاق بازی بیمارستان‌های کودک منتشر شد.

یکشنبه 20 آبان 1397 06:25

پاسخ مسوولان به اقدام شخصی یک فرد ، عکس یادگاری!

یک دوستدار میراث فرهنگی شوش با آغاز نخستین بارش باران‌های اسیدی در این محوطه باستانی جهانی، اقدام به پوشاندن چند سنگ‌قبر و ستون دوره عیلامی با پلاستیک کرد اما مسئولان میراثی فقط کار این دلسوز میراث را تشویق کردند!

شنبه 19 آبان 1397 00:25

پناه بردن به استادیوم برای فرار از مشکلات زندگی

یک پژوهشگر فرهنگ هواداری معتقد است: بسیاری از پژوهش‌ها نشان می‌دهد یکی از دلایل حضور فرد در ورزشگاه فرار از مشکلات زندگی و دلیل دیگر عزت نفس اوست تا از طریق اتصال خودش به موقعیت و بردی که تیمش به دست می‌آورد، بین همکاران و اطرافیان خودش عزت نفس کسب کند.

جمعه 18 آبان 1397 18:25
1 از 46