( 4.4 امتیاز از 3 )
شنبه 11 آذر 1396 12:55

هیچگاه برای مدت طولانی در یك وضعیت ثابت نایستید، هر چند دقیقه یكبار وزن خود را از یك پا به پای دیگر منتقل كنید. *زمانیكه مجبور هستید، كار را سرپایی انجام دهید و یا در یك مكان بمدت طولانی بایستید، مثل ایستادن در صف، آشپزخانه، ضمن اطوكردن و… پای خود را روی یك پله و یا چهارپایة كوتاهی با ارتفاع حدود cm20-15 قرار دهید به طوریكه یك زانو خم شده، روی چهارپایه قرار گیرد و پس از ده دقیقه پای دیگر

این مطلب از سایت بهدونی، مطلبی در مورد وضعيت مناسب ايستادن ارائه شده است، همچنین می توانید برای مشاهده ی مطالب بیشتر هم موصوع این مطلب، موضوع درمان با ورزش دنبال کنید.

به گزارش بهدونی :
 

هیچگاه برای مدت طولانی در یك وضعیت ثابت نایستید، هر چند دقیقه یكبار وزن خود را از یك پا به پای دیگر منتقل كنید.

 *زمانیكه مجبور هستید، كار را سرپایی انجام دهید و یا در یك مكان بمدت طولانی بایستید، مثل ایستادن در صف، آشپزخانه، ضمن اطوكردن و… پای خود را روی یك پله و یا چهارپایة كوتاهی با ارتفاع حدود cm20-15 قرار دهید به طوریكه یك زانو خم شده، روی چهارپایه قرار گیرد و پس از ده دقیقه پای دیگر را بر روی چهارپایه قرار دهید.

* هنگامیكه مجبورید بایستید ولی كاری انجام ندهید مانند سربازان در صبحگاه، ابتدا روی یك پا بایستید (وزن خود را روی یك پا بیاندازید) و پای مقابل را، پای حمایت‌كننده قرار دهید و پس از چند دقیقه پا را عوض كنید.

* در موقع خم شدن برای شستن دست و صورت در دستشویی یك پا را روی پله یا چهارپایة كوتاه بگذارید.

* در موقع ایستادن از گذاشتن دستها به كمر و تكیه كردن به عقب خودداری كنید. بهتر است دستها در جلوی بدن قرار گرفته و تنه مختصری به جلو خم شده، پاها كمی‌از هم باز بوده و یك پا كمی‌جلوتر از پای دیگر قرار گیرد. 

 
گردآوری:گروه سلامت سیمرغ
www2.irib.ir
 
مطالب پیشنهادی:
ورزش بی بهانه
ورزش و پاركینسون
ورزش و بی‌خوابی
آسم و ورزش
تأثير ورزش بر سطح کلسترول خون
به مطلب امتیاز دهید :
( 4.4 امتیاز از 3 )
تعداد نظرات : 0 نظر

ارسال نظر

Change the CAPTCHA code
قوانین ارسال نظر