( 4.9 امتیاز از 195 )
دوشنبه 15 خرداد 1396 17:07

کمر درد از جمله دردهای است که به سراغ همه می آید‎ کمر درد از جمله دردهای است که به سراغ همه می آید، مهم نیست در چه سن و چه موقعیتی باشید بلکه در زندگی روزمره ما مواردی وجود دارد که باعث بوجود آمدن کمر درد می شود. از آنها می توان به نشستن مکرر پشت میز اشاره کرد. اگر به طور مداوم ورزش نمی کنید و با این درد مواجه شدید، روشی ساده برای درمان آن وجود دارد. هرچند باید به یاد داشته

این مطلب از سایت بهدونی، مطلبی در مورد چگونه با سه ورزش ساده به درمان کمر درد کمک کنیم ؟ ارائه شده است، همچنین می توانید برای مشاهده ی مطالب بیشتر هم موصوع این مطلب، موضوع درمان با ورزش دنبال کنید.

به گزارش بهدونی :

کمر درد از جمله دردهای است که به سراغ همه می آید‎

 

کمر درد از جمله دردهای است که به سراغ همه می آید، مهم نیست در چه سن و چه موقعیتی باشید بلکه در زندگی روزمره ما مواردی وجود دارد که باعث بوجود آمدن کمر درد می شود. از آنها می توان به نشستن مکرر پشت میز اشاره کرد. اگر به طور مداوم ورزش نمی کنید و با این درد مواجه شدید، روشی ساده برای درمان آن وجود دارد. هرچند باید به یاد داشته باشید که اگر کمر دردتان به طور مکرر اتفاق افتاد نباید از آن به سادگی بگذرید بلکه حتما باید به پزشک مراجعه کنید تا اگر مساله جدی تری از یک گرفتگی و خشکی بدن ساده است زودتر برطرف شود.

 

برای انجام این نرمش اصلا به خودتان فشار نیاورید و زمانی که متوجه بوجود آمدن درد بیشتر در بدنتان شدید از ادامه حرکت دست بکشید.

 

۱ ) حرکت چرخش لگن

برای انجام این حرکت ابتدا به پشت روی زمین دراز بکشید و پاها را داخل شکم جمع کنید. دستان را آزاد کنارتان قرار دهید. حالا پاها را به همان حالت جمع شده یکبار به سمت چپ و یکبار به سمت راست حرکت دهید. بالا تنه نباید تکان بخورد. حرکت را طوری انجام دهید که فقط با ناحیه کمر انجام شود. اما به خودتان فشار نیاورید. هر بار که این حرکت را انجام دادید کمی نفس بکشید و سپس دوباره این حرکت را انجام دهید. این حرکت به درمان کمر درد می تواند کمک کند.

 

۲ ) حرکت گربه 

حرکت گربه یکی از معمول ترین تمرینات ساده یوگا است. در این حرکت در ابتدا همانند گربه روی دست و زانوها بمانید. دستها موازی هم در امتداد شانه روی زمین قرار می گیرند. ماهیچه های شکم را سفت کرده و کمر را به حالت حلالی بیرون ببریدو پشت را کاملا گرد کنید. پنج ثانیه  با دم بمانید و سپس با بازدم پشت را انحنا به داخل دهید. هیچ حرکتی در دستها یا پاها دیده نمی شود. این حرکت را در گربه ها دیده اید زمانیکه از خواب بر می خیزند کمرشان را خم کرده و چند ثانیه به همین حالت می مانند به همین دلیل این حرکت به حرکت گربه مشهور شده است و باعث می شود خستگی و کمردرد شما بهتر شود.

 

۳ ) شنای خشک 

برای انجام این حرکت باید روی شکم دراز بکشید. بدون اینکه شکم از زمین جدا شود  یک دست و پای مخالف آن  را از زمین جدا کنید. یک بار دست راست و پای چپ و پس از آن دست چپ و پای راست، همانند دست و پا زدن در آب. این کار را به مدت دو دقیقه انجام دهید. با هر بار بالا آمدن دست دم بگیرید. سر را تمام مدت در امتداد ستون فقرات نگه دارید و نشانه های درمان کمر درد را بررسی کنید.

 

banooyeshahr.com

 

چگونه با سه ورزش ساده به درمان کمر درد کمک کنیم ؟
Rated 4.9/5 based on 195 readers reviews