( 5.0 امتیاز از 1 )
شنبه 16 دی 1396 04:37

عذاب اخروي زنان بد حجاب چگونه است؟

این مطلب از سایت بهدونی، مطلبی در مورد عذاب بي حجابي ارائه شده است، همچنین می توانید برای مشاهده ی مطالب بیشتر هم موصوع این مطلب، موضوع اعتقادات شیعه دنبال کنید.

به گزارش بهدونی :


عذاب اخروى زنان بدحجاب عبارت است از:
1 - آتش دوزخ: پيامبر اكرم (ص) در گفتارى زنانى را كه زينت خود را براى نامحرمان آشكار سازند، سزاوار آتش دوزخ مى‏ شمارد: « نهى النّبى ان تتزيّن المرأة لغير زوجها، فان فعلت كان حقاً على اللّه ان يحرقها»؛(1) پيامبر اكرم ( ص ) نهى كرد زن را از اين‏كه خود را براى غير شوهرش آرايش نمايد. اگر چنين كند، بر خداوند سزاوار است كه او را در آتش بسوزاند.

2 - آويزان شدن بر مو: پيامبراكرم (ص) در مورد آن‏چه در ليلة المعراج(2) مشاهده كرده بود ، مى‏ فرمايد: « و رأيت امرأة معلقه بشعرها يغلى دماغ رأسها » زنى را ديدم كه به موهاى سرش آويزان بود و مغز سر او به جوش و غليان در آمده بود. سپس در توضيح رفتارى كه اين پيامد را به همراه داشته، فرمودند: « اما المعلقة بشعرها فانها كانت لا تغطى شعرها من الرجال » اما آن زنى كه به موهاى سرش آويزان بود ، زنى است كه موهاى خود را از مردان نمى‏ پوشاند.
3 - چيدن گوشت بدن خود: از عقوبت‏هاى اخروى ديگر زنان بدحجاب در قيامت چيدن گوشت بدن آنان توسط ايشان است كه در روايت پيشين به آن اشاره شده است: « و رأيت امرأة تقطع لحم جسدها من مقدمها و مؤخرها بالمقاريض من النار... » زنى را ديدم كه گوشت بدن خود را از جلو و از عقب باقيچى‏ هائى از آتش مى‏ چيد. « و اما التى كانت تقرض لحمها بالمقاريض فانها كانت تعرض نفسها على الرجال » و اما آن زنى كه گوشت بدن خود را به قيچى هائى از آتش مى‏ چيد، آن زنى بود كه در دنيا خود را در معرض تماشاى نامحرمان و در اختيار آنها مى‏ گذاشت.
4 - خوردن اعضاي جسم و جسد: در بخش ديگرى از روايت پيشين آمده است: « و رأيت امرأة تأكل لحم جسدها و النار توقد من تحتها » زنى را ديدم كه گوشت بدن خود را مى‏ خورد و آتش از زيرش افروخته مى‏ شد. « واما التى تأكل لحم جسدها فانها كانت تزين بدنها للناس ». و اما آن زنى كه گوشت بدن خود را مى‏ خورد آن زنى است كه بدن خود را براى مردم زينت مى‏ كند.
اينها نمونه هایی از روایاتِ عذاب و عقاب بدحجابی و بی حجابی زنان بود که در این فرصت، مورد اشاره قرار گرفت.

موفق باشید ...

پاورقی
1. شیخ صدوق، من لا يحضره الفقيه، ج‏4، ص: 3.
2. حدیث معراج، وسائل الشیعه ج۲۰، ص ۲۱۳٫.

پرسمان دانشجویی