( 5.0 امتیاز از 1 )
چهارشنبه 28 شهریور 1397 22:21

باحضور رئیس سازمان اوقاف در قم مجموعه اقامتی باظرفیت اسکان 100 هزار زائر در سال به بهره‌برداری رسید .

این مطلب از سایت بهدونی، مطلبی در مورد افتتاح ۵۶ واحد اقامتی موقوفه در قم ارائه شده است، همچنین می توانید برای مشاهده ی مطالب بیشتر هم موصوع این مطلب، موضوع تاریخ و سیره معصومین دنبال کنید.

به گزارش بهدونی :
حرم حضرت معصومه

مجموعه اقامتی موقوفه ارزان‌قیمت باامکان استقرار 100 هزار زائر در سال باحضور نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف در شهر قم مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
به گزارش خبرگزاری فارس؛ ویژه‌برنامه اقتصاد مقاومتی، امامزادگان و موقوفات باحضور حجت‌الاسلام‌ محمدی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، سیدمهدی صادقی استاندار، سیدجواد هاشمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران قم، سیداسماعیل حسینی مقدم مدیرکل اوقاف و امور خیریه قم و جمعی از مدیران استانی در آستان مقدس امامزاده شاه جمال (ع) قم برگزار شد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در ابتدای این مراسم اظهار کرد: سیاست و راهبرد کلان سازمان اوقاف و امور خیریه استفاده از ظرفیت‌های مردمی و واگذاری اداره بقاع متبرکه به مردم بوده است، در هر مسئله‌ای که به ظرفیت‌های مردمی تکیه شده نتایج مثبتی حاصل می‌شود.

حجت‌الاسلام‌ محمدی بااشاره به ارائه خدمات مختلف در بقاع متبرکه گفت: در دل بقاع متبرکه مجموعه‌ای از خدمات فرهنگی، رفاهی و مادی به زائران و شهروندان ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه سرمایه‌های موجود در سازمان اوقاف و امور خیریه نوعاً مردمی است، خاطرنشان کرد: قدمت برخی از موقوفات موجود در استان قم به 12 قرن قبل برمی‌گردد، وقف نه دارای مالکیت دولتی و نه دارای مالکیت خصوصی است چرا که پس از وقف مالکیت از حالت شخصی نیز خارج می‌شود.

گفتنی است در این مراسم 56 واحد اقامتی موقوفه ارزان‌قیمت با امکان استقرار 100 هزار زائر در سال مورد بهره‌برداری قرار گرفت، همچنین فضاسازی بیش از 30 هزار مترمربع از حریم بقاع متبرکه و بهره‌برداری از 30 واحد مسکونی و تجاری نیز از دیگر پروژه‌های آماده بهره‌برداری اوقاف و امور خیریه استان قم هستند که با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان به انجام رسیده‌اند.

خبرگزاری فارس