( 5.0 امتیاز از 1 )
یکشنبه 08 مهر 1397 16:21

۲ هزار و ۵۰۰ متر از طرح توسعه حرم امام حسین (ع) با عنوان صحن عقیله بنی‌هاشم حضرت زینب (س) در ایام اربعین به منظور پذیرایی از زائران حسینی مسقف می‌‌شود.

این مطلب از سایت بهدونی، مطلبی در مورد هم‌زمان با اربعین حسینی ۲۵۰۰ متر از طرح توسعه حرم امام حسین (ع) مسقف می‌‌شود ارائه شده است، همچنین می توانید برای مشاهده ی مطالب بیشتر هم موصوع این مطلب، موضوع تاریخ و سیره معصومین دنبال کنید.

به گزارش بهدونی :  
عتبات و عالیات

با توجه به خیل عظیم زائران حسینی در زمان‌های مختلف، طرح توسعه حرم امام حسین (ع) با عنوان صحن عقیله بنی‌هاشم حضرت زینب (س) از سال ۹۴ برنامه‌ریزی و اجرایی شد و در ماه‌های گذشته عملیات آب‌بندی آن به پایان رسید.

طرح صحن عقیله بنی‌هاشم (س) بخشی از طرح ۳۸ هکتاری توسعه حرم امام حسین(ع) محسوب می‌شود که در این بخش تنها ۵ هکتار مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

با آغاز ماه محرم برنامه‌های مختلفی در صحن عقیله بنی‌هاشم (س) حرم امام حسین (ع) برگزار شد و با نزدیک شدن به اربعین حسینی اقدامات برای استقرار زائران آغاز شده است.

به طوری که قرار است بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ متر از صحن عقیله بنی‌هاشم (س) در قسمت غربی حرم امام حسین (ع) مسقف شده و پذیرای زائران اربعین حسینی باشد.
 حرم امام حسین

به منظور رفاه بیشتر زائران امام حسین (ع) بخش مهمانسرا و سرویس‌های بهداشتی در این پروژه به مساحت ۱۴ هزار متر مربع و در چهار طبقه آماده حضور زائران خواهد بود.

به گزارش فارس، بر اساس مسؤولان طرح توسعه حرم امام حسین (ع) صحن عقیله بنی هاشم حضرت زینب (س) تا سال ۱۴۰۰ تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.


خبرگزاری فارس