( 5.0 امتیاز از 1 )
سه شنبه 10 مهر 1397 01:21

فقهی زاده معاون قرآنی ارشاد گفت: عدم صدور مجوز در هیات رسیدگی و برگرداندن آن به روال قبل مجددا موازی کاری خواهد بود.

این مطلب از سایت بهدونی، مطلبی در مورد برگرداندن صدور مجوز به روال قبل به نفع موسسات قرآنی است ارائه شده است، همچنین می توانید برای مشاهده ی مطالب بیشتر هم موصوع این مطلب، موضوع قرآن دنبال کنید.

به گزارش بهدونی :
فقهی زاده

پس از اتفاقات اخیر در خصوص سرانجام روند صدور مجوز و نامه معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به حجت‌الاسلام حمید محمدی، قائم‌مقام رئیس و دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی، وی خواستار برگرداندن فرآیندهای صدور مجوزهای مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت مانند روال قبل و منطبق بر ضوابط و مقررات تأسیس مؤسسات و کانون‌ها و انجمن‌های فرهنگی شد.

در بخشی از این نامه آمده بود؛ «متعاقب اجرای راهبرد تسهیل فرآیندهای ارائه خدمات و صدور مجوزهای فرهنگی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تصویب نهایی نتایج و راهکارهای حاصل از این بررسی‌ها در جلسه مورخ هشتم مردادماه ۱۳۹۷ شورای معاونان وزارت متبوع که طی ابلاغیه شماره ۹۷/۳۰۱۰۰۳ مورخ ۱۷ مردادماه ۱۳۹۷ به این معاونت ابلاغ شده همچنین با توجه به گزارش مشترک دفتر امور حقوقی و مالکیت معنوی و همچنین دفتر نوسازی و تحول اداری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر غیرقانونی تلقی شدن مصوبه شماره ۹۳/۱۸۹۰۵ شورای توسعه فرهنگ قرآنی و با عنایت به اجرایی شدن برنامه تجمیع فرآیندهای صدور کلیه مجوزهای مؤسسات فرهنگی (در همه گرایش‌ها) در درگاه جامع صدور مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مقرر شد موضوع صدور مجوز مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت مانند روال قبل و منطبق بر ضوابط و مقررات تأسیس مراکز، مؤسسات و کانون‌ها و انجمن‌های فرهنگی و نظارت بر آنها مصوب جلسه مورخ ۲۷ شهریورماه ۷۵ شورای عالی انقلاب فرهنگی در معاونت قرآن و عترت صورت پذیرد و اجرای آیین‌نامه تشکیل هیئت رسیدگی به امور مؤسسات فرهنگی قرآن متوقف شود.

شایان ذکر است موضوع عدم رعایت الزامات قانونی مصوبه مذکور قبلا طی نامه شماره ۹۶/۱۱۳۰۷۷ توسط وزیر محترم وقت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تاریخ چهارم اردیبهشت ۱۳۹۶ طی نامه‌ای جداگانه به رئیس محترم شورای توسعه فرهنگ قرآنی اعلام شده است».

این در حالی بود که  عبدالهادی فقهی زاده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اولین نشست خبری خود در سال گذشته  جلوگیری از موازی  کاری در این معاونت را از مهمترین سرفصل های کاری خود دانست و گفت: موازی کاری آفت بزرگی است که دامنگیر بسیاری از مراکز و نهاد هاست و شاید در حوزه مسائل قرآنی بیشتر باشد و یکی از اصول کار بنده رسیدگی به این مساله است.

فقهی زاده  در این نشست در سال ۹۶ به سابقه جلوگیری از این گونه موازی کاری ها اشاره کرد و از ادغام اتحادیه موسسات قرآنی و تشکیل هیئت رسیدگی به امور موسسات قرآنی نام برد.

در همین راستا معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: این مراحلی که باید طی شود، یک روند قانونی است که در حال اجرا می باشد و ما منتظر هستیم تا با صبر و حوصله پیگیری شود و از رسانه ای شدن آنها تا زمان مناسبش پرهیز می کنم.

وی با توجه به اینکه عدم صدور مجوز در هیات رسیدگی و برگرداندن آن به روال قبل مجددا موازی کاری خواهد بود، افزود: ممکن است مسائلی پیش بیاید و بگوییم اینکه همان موازی کاری قبلی است، اما من میگویم نه تنها کاملاً به نفع موسسات و مردم است بلکه موازی کاری به صورت قبلی اتفاق نخواهد افتاد و ما منافع مردم را ارجح میدانیم.

وی از پرداختن به جزئیات ممانعت کرد و گفت: جزئیات و فعالیت های این اتفاق را در یک نشستی با اصحاب رسانه به صورت مفصل در میان خواهم گذاشت و هم اکنون از گزارش جزییات  و پرداختن به آن معذورم.

معاون قرآن و عترت تصریح کرد: در حال حاظر منتظر ارسال نامه ای از شخص وزیر به شورای عالی انقلاب فرهنگی و پیگیری های شورا هستیم.


خبرگزاری مهر