( 5.0 امتیاز از 1 )
چهارشنبه 11 مهر 1397 04:21

مقامات ترکیه با محکومیت حمله به مسجدی در شهر «گلادبک» آلمان خواستار مجازات عاملان آن شدند.

این مطلب از سایت بهدونی، مطلبی در مورد محکومیت حمله به مسجدی در آلمان از سوی ترکیه ارائه شده است، همچنین می توانید برای مشاهده ی مطالب بیشتر هم موصوع این مطلب، موضوع اعتقادات شیعه دنبال کنید.

به گزارش بهدونی :
مسجد ترکیه

به گزارش ایکنا به نقل از خبرگزاری آناتولی؛ در پی حمله به مسجدی در شهر گلادبک آلمان،  وزارت خارجه ترکیه در بیانیه‌ای تاکید کرد: ما از مقامات شهر گلادبک انتظار داریم که مهاجمان را شناسایی کنند و اقدامات قانونی لازم را در این زمینه انجام دهند.
 
این بیانیه افزود: با سپردن مجرمان به دست قانون از اقدامات بدتر در آینده جلوگیری می‌شود.

سرکنسول ترکیه در شهر مونستر آلمان نیز از افزایش حملات به مساجد تحت نظارت ترکیه توسط «گروه‌های نژادپرست و اسلام‌ستیز» ابراز نگرانی کرد.

به گفته مقامات این مسجد که در شمال غرب گلادبک واقع است، آشوب طلبان شبانه به مسجد حمله کرده‌اند، شعارهای نژادپرستانه بر روی دیوار نوشتند و بر روی پنجره‌ها و دیوارهای مسجد، علامت نازی‌ها را حک کردند. این مسجد یکی از مساجدی است که اتحادیه اسلامی‌ - ترکی امور دینی (DITIB) در آلمان آن را اداره می‌کند.

این سازمان که توسط مهاجران ترک بنیان گذاشته شده، ۹۰۰ مسجد را در سرتاسر آلمان اداره می‌کند. آلمان، پس از فرانسه بیشترین جمعیت مسلمان در اروپا را در خود جای داده است و از ۴,۷ میلون مسلمان آن، ۳ میلیون نفر اصالتاً ترک هستند. در سال‌های اخیر با افزایش تبلیغات احزاب راست افراطی و پوپولیست در آلمان، اسلام‌هراسی و ضدیت با مهاجران در این کشور رشد زیادی داشته است.

خبرگزاری قرآن