( 5.0 امتیاز از 1 )
پنجشنبه 12 مهر 1397 00:21

سعید شریف‌دوست از برگزاری نخستین آئین تجلیل از روضه‌های خانگی به همت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۲ تهران خبر داد.

این مطلب از سایت بهدونی، مطلبی در مورد نخستین آئین تجلیل از روضه‌های خانگی ارائه شده است، همچنین می توانید برای مشاهده ی مطالب بیشتر هم موصوع این مطلب، موضوع اعتقادات شیعه دنبال کنید.

به گزارش بهدونی :
روضه های خانگی
«سعید شریف‌دوست» مسئول اجرایی نخستین آئین تجلیل از روضه‌های خانگی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اینکه در منطقه 12 استان تهران بیشترین روضه‌های خانگی برگزار می‌شود، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 12 تهران تصمیم به برگزاری نخستین آئین تجلیل از روضه‌های خانگی گرفته است.

وی با بیان اینکه اکنون در حال شناسایی خانه‌هایی هستیم که در آنها روضه‌های خانگی ولو با تعداد اندکی برگزار می‌شود، هستیم، اظهار کرد: این آئین با هدف احیای امر اهل بیت (ع) و با محوریت خانه‌های قدیمی که روضه می‌گیرند، برگزار می‌شود.

مسئول اجرایی نخستین آئین تجلیل از روضه‌های خانگی یادآور شد: این برنامه 28 صفر همزمان با شب شهادت امام حسن مجتبی (ع) و حضرت رسول الله (ص) در یکی از همین خانه‌ها که سابقه برگزاری روضه‌های خانگی دارند، برگزار خواهد شد.

شریف‌دوست از راه‌اندازی هشتک روضه‌های خانگی نیز خبر داد و گفت: قرار است این هشتک در روزهای آینده اطلاع رسانی شود تا از این طریق به قید قرعه به تعدادی از صاحب خانه‌هایی که روضه خانگی برگزار می‌کنند، هدایای تقدیم شود.

تسنیم