( 5.0 امتیاز از 1 )
جمعه 13 مهر 1397 05:21

در مفاتیح‌الجنان نقل شده‌است هر کس چهل صبح دعای عهد را را بخواند از یاران امام دوازدهم شیعیان خواهد بود.

این مطلب از سایت بهدونی، مطلبی در مورد با خواندن چهل صبح دعای عهد یار امام زمان(عج) شویم ارائه شده است، همچنین می توانید برای مشاهده ی مطالب بیشتر هم موصوع این مطلب، موضوع مهدویت دنبال کنید.

به گزارش بهدونی :
دعای فرج

 آیا اگر کسی دعای عهد را خواند، یکی از یاران امام زمان (عج) خواهد شد؟


مرحوم شیخ عباس قمی روایتی را از امام صادق ـ علیه السلام ـ نقل می کند مبنی بر این که اگر کسی چهل صباح دعای عهد را بخواند ازیاران قائم ما باشد و اگر پیش از ظهور آن حضرت بمیرد خدا او را از قبر بیرون آورد که در خدمت حضرت باشد.[۱] ظاهر این روایت با توجه به معنی صباح که در مجمع البحرین و برخی کتب لغت آمده است می رساند که دعا باید چهل روز پی در پی قبل از اذان ظهر خوانده شود.

زمان فضیلت خواندن دعای عهد پس از نماز صبح و قبل از طلوع آفتاب است.
"و صبح به لحاظ فقهی از طلوع فجر صادق تا طلوع خورشید محسوب می شود. ولی عرفاً تا یکی دو ساعت از بر آمدن آفتاب را هم شامل می شود."

البته گفتنی است که در مستحبات خیلی دقت لازم نیست و اگر قدری وقت آن ها جابجا شود اشکال ندارد ولی اگر انسان بخواهد به دستوری که داده شده عمل نماید باید دقیقا همانگونه که سفارش شده رفتار کند.

در ضمن قابل توجه است که روایات موجود به هیچ وجه خواندن این دعا را عامل دیدن حضرت بیان ننموده اند، بلکه اگر شرایط استجابت دعا رعایت شود، باعث خواهد شد ان شاءالله پس از ظهور دعا کننده از جمله یاران حضرت ـ عجل الله تعالی فرجه الشریف ـ قرار گیرد.

پی نوشت:
۱.مفاتیح الجنان، شیخ عباس قمی، دعای عهد.

شهر سوال