( 5.0 امتیاز از 1 )
شنبه 14 مهر 1397 01:21

برنامه «یک آیه، یک قصه» رادیو قرآن با محوریت یک آیه از قرآن کریم و خلق داستانی پندآموز روزهای ۱۹، ۲۰ و ۲۱ شهریورماه به آیات سوره مبارکه یس می‌پردازد.

این مطلب از سایت بهدونی، مطلبی در مورد «یک آیه، یک قصه» به آیات سوره یس می‌پردازد ارائه شده است، همچنین می توانید برای مشاهده ی مطالب بیشتر هم موصوع این مطلب، موضوع قرآن دنبال کنید.

به گزارش بهدونی :
یک آیه یک قصه

 برنامه یک آیه، یک قصه با محوریت یک آیه از قرآن کریم و خلق داستانی پندآموز سعی دارد نکات مهم آن آیه را در قالب نمایشی مختصر در لوح سفید ذهن کودکان و نوجوانان ماندگار کند.
تقویت انس و علاقه به قرآن کریم و یادگیری آن برای کودکان و نوجوانان، ترغیب کودکان و نوجوانان به یادگیری آموزه‌های قرآنی، سهولت در حفظ کردن آیات اخلاقی برای کودکان و نوجوانان و ایجاد فضای قرآنی شاد و کودکانه در قالب قصه از اهداف برنامه است.
این برنامه با حضور استاد مریم نشیبا، راوی به یادماندنی قصه‌های کودک و نوجوان در رادیو به عنوان روایتگر و بازیگر قصه و همینطور هلیا امیدی مفرد، نوجوانی که در نمایش‌های این برنامه در عالم کودکی با نکات اخلاقی و رفتاری عبرت‌آموز به واسطه آیات قرآن کریم آشنا می‌شود، روزهای شنبه تا پنجشنبه، ساعت ۱۹:۵۰ به مدت ۱۰ دقیقه از رادیو قرآن پخش می شود.
در برنامه دوشنبه، ۱۹ شهریور با توجه به آیه ۳۹ سوره مبارکه یس به بیان داستانی با موضوع «حرکت ماه» می‌پردازد؛ در برنامه سه‌شنبه، ۲۰ شهریور با توجه به آیه ۲۲ سوره مبارکه یس به موضوع «فطرت خداجوی انسان» اشاره خواهد شد.
برنامه یک آیه، یک قصه روز چهارشنبه، ۲۱ شهریور با استناد به آیه ۲۱ سوره مبارکه یس به بیان داستانی با موضوع «حرکت خورشید» اشاره خواهد کرد.
یادآور می‌شود، این برنامه دیالوگ‌محور به همت گروه علوم قرآنی، تهیه‌کنندگی سمیرا قنبری و نویسندگی زهرا داوری کیا در رادیو قرآن تولید و پخش می‌شود.
خبرگزاری قرآن