( 5.0 امتیاز از 1 )
شنبه 19 آبان 1397 01:21

مدیرکل تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت از راهیابی ۹۹ اثر به نمایشگاه جشنواره ملی عکس آیات خبر داد.

این مطلب از سایت بهدونی، مطلبی در مورد راهیابی ۹۹ اثر به نمایشگاه جشنواره عکس آیات ارائه شده است، همچنین می توانید برای مشاهده ی مطالب بیشتر هم موصوع این مطلب، موضوع قرآن دنبال کنید.

به گزارش بهدونی :
جشنواره عکس آیات

اصغر امیرنیا مدیرکل تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره جشنواره ملی «عکس آیات»  توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان و با همکاری اداره کل تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت برگزار می‌شود، گفت: حدود ۲۳۰۰ اثر به این جشنواره رسید که البته انتظار ما بیش از این تعداد آثار بود.

وی افزود: در داوری نهایی، ۹۹ اثر به مرحله نهایی و نمایشگاه عکس ملی آیات راه یافته است و طبق اعلام فراخوان در هر بخش سه برگزیده در اختتامیه معرفی می شود. در بخش ویژه نیز یک برگزیده خواهیم داشت.

مدیرکل تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت ادامه داد: امسال شعار «قرآن معنای زندگی» برای جشنواره در نظر گرفته شد و با توجه به رشد تکنولوژی و عنوانی که انتخاب شد این ظرفیت مهیا شد که عکس های متنوعی در بخش حرفه ای و مردمی به جشنواره برسد.

جشنواره های هنری آیات که برخی سالانه و برخی دوسالانه برگزار می‌شود، طراحی شد تا هر کسی با هر برداشتی که از آیات الهی دارد از این اقیانوس بی کران نشانه‌هایی بردارد و به تصویر بکشد. در همه حوزه های هنری نیز این گستره گشوده است.

امیرنیا گفت: خوشبختانه امسال از ۳۱ استان کشور اثر به جشنواره ارسال شد و این فراگیری جشنواره در سطح ملی را می‌رساند. اگرچه کیفیت آثار به گونه‌ای بود که بیش از ۹۹ اثر انتخاب شود اما ظرفیت نمایشگاهی محدود است.

وی اظهار داشت: جشنواره عکس آیات دوسالانه است تا عکاسان فرصت داشته باشند آثار جدیدی خلق کنند. ما ۱۶ تا ۱۷ جشنواره موضوعی آیات داریم که هر سال ۸ جشنواره را برگزار می‌کنیم. تمام تلاشمان این است که دبیرخانه جشنواره‌های ما در استان‌ها تغییر کند تا به واسطه جشنواره در استان‌ها ظرفیت‌های هنری استان افزایش پیدا کند.


خبرگزاری فارس