دین و مذهب, مهدویت

دوره همسرداری و تربیت فرزند با رویکرد مهدوی برگزار می شود

احمد دهباشی با اعلام برگزاری جلسات زیارت ناحیه مقدسه به همت بنیاد مهدی موعود(عج) استان بوشهر، از برگزاری ششمین دوره آیین همسرداری و تربیت فرزند در مهرماه خبر داد.

6 دقیقه پیش

جانی که مهدویت به جبهه‌های دفاع مقدس بخشید

به یقین یکی از انگیزه‌های تأثیرگذار در روحیه شهدا که به مثابه خون در رگ‌های جبهه‌ها جریان داشت، اعتقاد به مهدی موعود(ع) و باور به امام زمانِ حی و ناظر بوده است.

جمعه 27 مهر 1397 05:21

انحلال نظریه پلورالیسم دینی در عصر ظهور

پس از ظهور امام زمان(عج) و با بر طرف شدن موانع روشنگری و کنار رفتن غبار از چهره حقیقت، ادیان و مذاهب مختلف به اسلام گرایش پیدا کرده و اسلام و عنوان اندیشه حاکم مطرح خواهد شد.

چهارشنبه 25 مهر 1397 05:21

شیوه انتقامِ خدا از قاتلان سیدالشهداء(ع)

حضرت مهدى علیه السلام پس از ظهور بین ركن و مقام براى مردم خطبه خواهد خواند و در مهم‏ترین قسمت خطبه به صورت مكرر با نهایت اندوه و تأثر شهادت مظلومانه امام حسین علیه السلام را مورد اشاره قرار خواهد داد .

دوشنبه 23 مهر 1397 05:21

با خواندن چهل صبح دعای عهد یار امام زمان(عج) شویم

در مفاتیح‌الجنان نقل شده‌است هر کس چهل صبح دعای عهد را را بخواند از یاران امام دوازدهم شیعیان خواهد بود.

جمعه 13 مهر 1397 05:21

چرا غدیر به غیبت ختم شد؟!

حجت الاسلام سلیمانی با اشاره به علل غصب ولایت امیرالمومنین(ع)، گفت: اینکه ولایت، یک روز در غدیر در راس و بالای دست رسول خدا(ص) بود و امروز به جایی می رسد که نمی تواند در جامعه حاضر باشد، علل متعددی دارد.

چهارشنبه 11 مهر 1397 05:21

مصداق‌تراشی برای علائم ظهور در گذر تاریخ

یکی از مشکلاتی که جامعه اسلامی پیوسته با آن مواجه بوده است سوء استفاده از نشانه‌های ظهور و مصداق‌تراشی برای آنهاست با مطالعه تاریخ می‌توان به حجم وسیعی از این مصداق‌های دروغین دست یافت.

دوشنبه 09 مهر 1397 05:21

عواقب تطبیق گرایی علائم ظهور با وقایع روز

موسوی گیلانی گفت: چه بسیار افرادی که در دو سه دهه گذشته به دلیل دنبال کردن علائم ظهور و تطبیق گرایی، در این زمینه به بیراهه رفتند. اصولاً بحث از علائم، دلیل منطقی ندارد؛ ما از گزاره واقعی یعنی آمدن یا نیامدن صحبت می کنیم، چیزی که در اختیار ما نیست.

شنبه 07 مهر 1397 05:21

شیوه یاری امام زمان(عج) به وسیله زبان

دعا برای حضرت حجت(عج) برکات معنوی بسیار دارد؛ ازجمله فواید دعا برای ولی عصر(عج) نورانیت قلب دعاکننده و کسب نور از آن نورِ فروزان الهی است، اشراق نور امام علیه السلام بر قلب مومن، درخشنده تر از خورشید نورافشان است.

جمعه 30 شهریور 1397 05:21

منتقم خون سیدالشهدا علیه السلام

در مورد امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) گفته می شود که انتقام خون سیدالشهدا (علیه السلام) را خواهد گرفت. این انتقام از چه کسانی و به چه صورت خواهد بود؟

پنجشنبه 13 اریبهشت 1397 05:21

الگوى حکومت مهدوى

شاید در اذهان بسیارى از مردم این پرسش مطرح باشد که امام مهدى علیه السلام، چگونه حکومت خواهد کرد و نظام سیاسى – ادارى که او برپا مى کند چه ویژگی هایى خواهد داشت؟

چهارشنبه 05 اریبهشت 1397 05:21

مهدی از نسل فاطمه سلام الله علیها

یکی از فضایل حضرت فاطمه سلام الله علیها که در کتابهای اهل سنت نقل شده این است که مهدی از اولاد آن حضرت است.

شنبه 01 اریبهشت 1397 05:21

مراحل زمینه سازی ظهور در ایران

شما باید زمینه را آماده كنى، تا آن بزرگوار بتواند بیاید و در آن زمینه‌ى آماده، اقدام فرماید. از صفر كه نمى‌شود شروع كرد! جامعه‌اى مى‌تواند، پذیراى مهدى موعود ارواحنافداه باشد كه در آن آمادگى و قابلیت باشد.

یکشنبه 26 فروردین 1397 05:21

آیا راهی برای دیدار امام زمان(عج) وجود دارد؟!

دیدار امام زمان(عج) جاده یک طرفه ای است که چیزی از آن در اختیار ما نیست و هرچه هست، لطف و کرم دوست است و نظر محبت و عنایت او، به برخی از صالحان و مشتاقان و عاشقان منتظر.

جمعه 24 فروردین 1397 05:21

آیا ظهور در گروی تکمیل ۳۱۳ یار است؟!

ظهور امام زمان (عج)، یک انقلاب جهانی و فراگیر و گسترده و دارای ابعاد و زوایای مختلفی است که تنها با شکل گیری یک یا دو بعد آن، نمی توان حکم به فراهم بودن شرایط و عوامل ظهور کرد!

دوشنبه 20 فروردین 1397 05:21

قرارگاه فرهنگی ظهور کجاست؟!

انتشار علوم از این شهر، نشانه اى براى ظهور است اما اينكه فاصله اين رويداد با ظهور چه قدر است، روشن نيست و منافاتى ندارد كه زمانى طولانى بگذرد و آن گاه ظهور واقع شود.

شنبه 18 فروردین 1397 05:21

افراط و تفریط از فتنه‌های عصر غیبت است

در عصر ظهور باید تابع و مطیع امام خود باشیم، در عصر غیبت نیز باید چنین باشیم. افراط و تفریط و مقدم و موخر شدن بر امام(عج)، یکی از فتنه‌های دوران غیبت است که می‌تواند باعث مرگ جاهلی انسان شود.

پنجشنبه 16 فروردین 1397 05:21

او را می بینیم ولی نمی شناسیم!، مصاحبه

غیبت حضرت مهدی علیه السلام به معنای نبودن امام نیست، بلکه طبق روایات حضرت در میان مردم رفت و آمد می کنند و مردم ایشان را می بینند اما او را نمی شناسند. مانند حضرت یوسف علیه السلام که در میان مردم زندگی می کرد ولی مردم او را نمی شناختند تا اینکه خداوند به او اجازه داد خود را معرفی نماید.

سه شنبه 14 فروردین 1397 05:21

ارتباط گناه با طولانی شدن غیبت امام زمان(عج) !،مصاحبه، فیلم

گناه های شیعیان مانند تیری است که باعث رنجش حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه) می شود و منجر به طولانی شدن مدت غیبت حضرت می شود. همانگونه که گناه ظهور را به تاخیر می اندازد، توبه واقعی و تقوا سبب تعجیل امر فرج می گردد.

پنجشنبه 09 فروردین 1397 05:21

چگونه دست در دست امامِ خودبه خدابرسیم؟!

در مقاله قبل با عنوان “خورشید فروزانی که از پس ابرها بر من حیات می بخشد” تا حدودی به این سوال که امام غایب چه اثر و فایده ای برای ما دارد پاسخ داده شد، و از واسطه فیض بودن امام معصوم که یکی از آثار وجودی امام است صحبت شد. از دیگر آثار وجودی امام هدایت باطنی است، گر چه هدایت باطنی شاخه ای از همان وساطت در فیض است اما به خاطر جایگاه والایی که دارد به طور مستقل به آن می پردازیم. هدایت اشرف مخلوق

سه شنبه 07 فروردین 1397 05:21
1 از 7