دین و مذهب, مهدویت

منتقم خون سیدالشهدا علیه السلام

در مورد امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) گفته می شود که انتقام خون سیدالشهدا (علیه السلام) را خواهد گرفت. این انتقام از چه کسانی و به چه صورت خواهد بود؟

پنجشنبه 13 اریبهشت 1397 05:21

الگوى حکومت مهدوى

شاید در اذهان بسیارى از مردم این پرسش مطرح باشد که امام مهدى علیه السلام، چگونه حکومت خواهد کرد و نظام سیاسى – ادارى که او برپا مى کند چه ویژگی هایى خواهد داشت؟

چهارشنبه 05 اریبهشت 1397 05:21

مهدی از نسل فاطمه سلام الله علیها

یکی از فضایل حضرت فاطمه سلام الله علیها که در کتابهای اهل سنت نقل شده این است که مهدی از اولاد آن حضرت است.

شنبه 01 اریبهشت 1397 05:21

مراحل زمینه سازی ظهور در ایران

شما باید زمینه را آماده كنى، تا آن بزرگوار بتواند بیاید و در آن زمینه‌ى آماده، اقدام فرماید. از صفر كه نمى‌شود شروع كرد! جامعه‌اى مى‌تواند، پذیراى مهدى موعود ارواحنافداه باشد كه در آن آمادگى و قابلیت باشد.

یکشنبه 26 فروردین 1397 05:21

آیا راهی برای دیدار امام زمان(عج) وجود دارد؟!

دیدار امام زمان(عج) جاده یک طرفه ای است که چیزی از آن در اختیار ما نیست و هرچه هست، لطف و کرم دوست است و نظر محبت و عنایت او، به برخی از صالحان و مشتاقان و عاشقان منتظر.

جمعه 24 فروردین 1397 05:21

آیا ظهور در گروی تکمیل ۳۱۳ یار است؟!

ظهور امام زمان (عج)، یک انقلاب جهانی و فراگیر و گسترده و دارای ابعاد و زوایای مختلفی است که تنها با شکل گیری یک یا دو بعد آن، نمی توان حکم به فراهم بودن شرایط و عوامل ظهور کرد!

دوشنبه 20 فروردین 1397 05:21

قرارگاه فرهنگی ظهور کجاست؟!

انتشار علوم از این شهر، نشانه اى براى ظهور است اما اينكه فاصله اين رويداد با ظهور چه قدر است، روشن نيست و منافاتى ندارد كه زمانى طولانى بگذرد و آن گاه ظهور واقع شود.

شنبه 18 فروردین 1397 05:21

افراط و تفریط از فتنه‌های عصر غیبت است

در عصر ظهور باید تابع و مطیع امام خود باشیم، در عصر غیبت نیز باید چنین باشیم. افراط و تفریط و مقدم و موخر شدن بر امام(عج)، یکی از فتنه‌های دوران غیبت است که می‌تواند باعث مرگ جاهلی انسان شود.

پنجشنبه 16 فروردین 1397 05:21

او را می بینیم ولی نمی شناسیم!، مصاحبه

غیبت حضرت مهدی علیه السلام به معنای نبودن امام نیست، بلکه طبق روایات حضرت در میان مردم رفت و آمد می کنند و مردم ایشان را می بینند اما او را نمی شناسند. مانند حضرت یوسف علیه السلام که در میان مردم زندگی می کرد ولی مردم او را نمی شناختند تا اینکه خداوند به او اجازه داد خود را معرفی نماید.

سه شنبه 14 فروردین 1397 05:21

ارتباط گناه با طولانی شدن غیبت امام زمان(عج) !،مصاحبه، فیلم

گناه های شیعیان مانند تیری است که باعث رنجش حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه) می شود و منجر به طولانی شدن مدت غیبت حضرت می شود. همانگونه که گناه ظهور را به تاخیر می اندازد، توبه واقعی و تقوا سبب تعجیل امر فرج می گردد.

پنجشنبه 09 فروردین 1397 05:21

چگونه دست در دست امامِ خودبه خدابرسیم؟!

در مقاله قبل با عنوان “خورشید فروزانی که از پس ابرها بر من حیات می بخشد” تا حدودی به این سوال که امام غایب چه اثر و فایده ای برای ما دارد پاسخ داده شد، و از واسطه فیض بودن امام معصوم که یکی از آثار وجودی امام است صحبت شد. از دیگر آثار وجودی امام هدایت باطنی است، گر چه هدایت باطنی شاخه ای از همان وساطت در فیض است اما به خاطر جایگاه والایی که دارد به طور مستقل به آن می پردازیم. هدایت اشرف مخلوق

سه شنبه 07 فروردین 1397 05:21

خورشید فروزانیکه از پس ابرها بر من حیات می بخشد

آثار و برکات امام

دوشنبه 28 اسفند 1396 05:21

«تفکر سکولار» در تضاد با «تفکر مهدوی»

شایع ترین تعریف در مفهوم سکولاریسم، جدایی دین از سیاست است. اما تعریف دقیق سکولاریسم را می توان این گونه بیان کرد: «نوعی طرز تفکر نسبت به حقایق هستی براساس یافته های «مادی دنیوی» بدون تکیه یا مبنا قراردادن راهکارهای دینی و معنوی.»[1] چند کلیدواژه در تفکر سکولاریسم وجود دارد، از آن جمله است؛ علم باوری، عقل بسندگی، شکاکیت معرفتی. در حصار دیوار دنیا، یا در آسمان بی انتهای ایمان اساس سکولار بر

شنبه 26 اسفند 1396 05:21

وقتی مردم از مال دنیا بی نیاز می شوند

در دوران ظهور امام زمان، دل هاي امت پيامبر پر از بي نيازي مي شود ، يعني همه قلبا احساس بي نيازي مي کنند و عدل امام زمان همه جا گسترش مي يابد تا اين که دستور مي دهد تا منادي در ميان جمعيت ندا کند که هر کسي هر چه احتياج دارد بيايد و بگيرد، هيچکس بلند نمي شود بگويد من احتياج دارم.

پنجشنبه 24 اسفند 1396 05:21

قیام یا انقلاب پیش از ظهور ممنوع!

با دقت و تأمل در منابع روایی با دسته ای از روایات مواجه می شویم که این روایات افراد را به سکوت و خانه نشینی دعوت می کنند، ولی آیا این روایات می تواند حجتی باشد برای بی تفاوتی در جامعه و رها کردن مسئولیت های دینی و اجتماعی و رها کردن مقدمات و زمینه سازی ظهور؟

سه شنبه 22 اسفند 1396 05:21

چگونه امام زمان(عج) را خوشحال کنیم؟

هر گونه گناهی می تواند سبب آزردگی خاطر ایشان شود و کسانی که در پی خشنود کردن امام زمان (عج) هستند باید علاوه بر ترک گناه، اعمال حسنه و صالحات خود را زیاد نموده و با تعمیق ایمان دل ایشان را شاد کنند.

چهارشنبه 16 اسفند 1396 05:21

آیا امام زمان(عج) هم منتظر ظهور است؟

انتظار فرج یکی از ارکان اساسی اسلام، به ویژه مذهب شیعه است. انتظار فرج به معنای آرزوی گشایش و رهایی یافتن از نابرابری ها و رفع گرفتاری های همه جهانیان است.

شنبه 12 اسفند 1396 05:21

مهدويت به چه معنا است؟

مهدويت از واژة مهدي گرفته شده و معناي اصطلاحي آن، اعتقاد به حضرت مهدي (عج) است، و باور به اين كه او فردي است از نسل پيامبر ـ صلي الله عليه و آله ـ كه در آخر الزمان ظهور مي كند و جهان را پر از عدل و داد مي سازد آنچنان كه از ظلم و جور پر شده بود.

پنجشنبه 10 اسفند 1396 05:21

شرايط ظهور امام زمان(عج)

مى گويند امام مهدى(عج) زمانى ظهور مى كند كه شرايط آن فراهم شود ؛ با توجه به وضعيت فعلى جهان آيا مى توان گفت ظهور نزديك است و نيز شرايط فراهم است؟

جمعه 04 اسفند 1396 12:37

دلیل عقلی بر لزوم وجود امام زمان(عج)

بايد در ميان بشر همواره فرد كاملي موجود باشد كه تمام كمالات انساني ممكن، در او به فعليت رسيده و در ضمن با عالم ربوبي ارتباط داشته باشد كه اگر چنين برگزيده اي در ميان بشر نباشد؛ حركت تكاملي افراد بي غايت و بدون هدف خواهد بود.

دوشنبه 30 بهمن 1396 20:37
1 از 7