دین و مذهب, اخلاق و عرفان

افراطی گری معنوی تحت لوای دین

ما در این فضایی که واقعاً فضای حساسی است، باید چه کار کنیم؟ از یک سو، نه افراطی‌گری معنوی تحت لوای دین داشته باشیم و نه افراطی‌گری مادی تحت لوای زندگی آزاد و پوسیدۀ غربی داشته باشیم که متاسفانه دارد ترویج می‌شود و البته دوره‌ اش هم، دیگر گذشته است.

جمعه 04 اسفند 1396 08:37

درس اخلاق به سبک صهیونیسم

ما نمی‌خواهیم به هر قیمتی، منظم یا خوش‌اخلاق بشویم و خوب رفتار کنیم. لذا درس اخلاقی که آدم‌ها را بردۀ صهیونیست‌ها تربیت کند، به چه درد می‌خورد؟!

سه شنبه 01 اسفند 1396 12:37

مراقب ترکش های دشمن باش

به لطف خدا در این زمانه مملکت ما از ترکش های آر پی جی و تیر های دشمن خارجی در امان است اما از جهت های دیگری در تیر رس ترکش هایی هستیم که از سوی دشمن دیگری روزانه که هیچ، ثانیه به ثانیه به سویمان شلیک می شود.

دوشنبه 30 بهمن 1396 16:37

انقلاب دیروز، اعتراض امروز

اعتراضات این روزها که مردم به شکل های مختلف به خیابان ها می آیند، چه تفاوتی با اعتراضات سال 57 دارد؟ چرا یکی را مقدس و دیگری را بعد از چهل سال فتنه می‌ خوانند؟

دوشنبه 30 بهمن 1396 04:37

چگونه بر کینه خود غلبه کنیم؟

یک بار دیگر این مقاله را بخوانید و با خودتان فکر کنید که روی هم ‏رفته مضرات کینه داشتن یا تلافی کردن، بهتر است یا سودهایش. همین که شما به این نتیجه برسید که بخشیدن هم می‏تواند در کنار کینه ابدی و تلافی کردن یکی از گزینه ‏هایتان باشد، از این گام نتیجه گرفته ‏اید.

یکشنبه 29 بهمن 1396 08:37

معرفت و محبت با معصیت جمع نمی شود

در درون من کسی است که همیشه مرا از روز واپسین بر حذر می دارد و یک منبه و بیدار کننده ای در باطن من است که شب ها مرا بیدار و متوجه پروردگار می کند.

شنبه 28 بهمن 1396 12:37

سجده زن برای شوهر؛ آری یا خیر؟

در دهه‏ های اخیر، کیفیت رابطه شوهران و همسران در محیط خانواده، از اهمیتی ویژه برخوردار شده است. در این میان، وجود و بیان برخی روایات چالش‏ های فراوانی را موجب شده است. یکی از این روایات، روایت «لو أمرتُ ‏أحداً أن ‏یَسجدَ لأحدٍ لأمرتُ‏ المرأهَ أن ‏تَسجدَ لِزوجِ ها» است. بر آن شده ایم که در رابطه با این روایت بررسی داشته باشیم. با ما همراه

پنجشنبه 26 بهمن 1396 16:37

حقّ النّاس و حق الله

مگر خدا نفرموده است كه حقّ النّاس را رعايت كنيد من از حقّ اللّه مى گذرم حال اگر نماز نخوانيم خدا از حق خودش مى گذرد؟

چهارشنبه 25 بهمن 1396 20:37

طالبان زندگی نورانی در دنیا و آخرت بخوانند!!

اگر می‌خواهیم عاقبت به خیر شویم و یک زندگی روشنی در دنیا و روشن‌تر در آخرت داشته باشیم، باید روح ما نورانیت داشته باشد. و الاّ اگر روح کدر شد و قساوت پیدا کرد، آنگاه نمی‌تواند ما را راهنمایی کند و اگر می‌خواهیم راهنمای ما و عقل ما و درایت و فکر ما باشد، باید قساوت دل نداشته باشیم.... ... و الاّ به قول قرآن دل مریض می‌شود و رستگار شدن آن مشکل است: «فِی قُلُوبِهِمْ مَرَضٌ فَزَادَهُمُ اللَّهُ

سه شنبه 24 بهمن 1396 00:37

جادوی عشقی که جنجال آفرین شد

این روزها یکی از موضوعاتی که در فضاهای مجازی به سرعت پخش شده و موضوع صحبت اکثر محافل قرار گرفته است، قسمتی از صحبت های یک کارشناس خانواده در شبکه استانی یزد است که علاوه بر  پربازدید بودن در شبکه های اجتماعی، بازتاب های فراوانی داشته است.

دوشنبه 23 بهمن 1396 16:37

رمز و رازهای قرآنی برای موفقیت در زندگی

در زندگی خود؛ برای موفقیت ورسیدن به اهدافمان، نیازمند به یک مدیریت قوی هستیم، که قرآن کریم برای یک مدیریت خوب، چند ویژگی را بیان فرموده است.

یکشنبه 22 بهمن 1396 00:37

راه مقابله با وسواس فکری چیست؟

من حدود ۵سال پیش به عمره مشرف شدم در حالیکه از لحاظ مذهبی در رتبه خوبی نسبت به هم‌سن های خودم بودم، مثلا مسلط تر به احکام بودم. ولی بلافاصله بعد از اعمال به شک و تردید نسبت به اعمالم دچار شدم با اینکه به صحت اعمال خود هیچ تردیدی ندارم و میدانم اعمال را در زمان خود صحیح انجام داده ام ولی در این ۵ سال مدام به ذهنم خطور می‌کند که نکند صحیح انجام ندا

جمعه 20 بهمن 1396 12:37

4 کلیدی که درهای آرامش را می گشایند

اموری که از دیدگاه قرآن کریم ، باعث آرامش هستند.

پنجشنبه 19 بهمن 1396 16:37

خسارت های سنگین کینه توزی و درمان آن

کسی که رابطه خوشی با مردم ندارد، با خلق خداوند بدخواهی و دشمنی می کند و کینه ایشان را به دل می گیرد، هم درون خویش را تیره و تاریک می سازد، هم به لحاظ ساخت و ساز انسانی و روند تکاملی دچار خسارتی عظیم می شود و هم به لحاظ سلامت و امنیت زندگی عادی خود ضرر می کند.

پنجشنبه 19 بهمن 1396 12:37

چند مانع مهم در استجابت دعا

در احادیث و روایات علت‌ های گوناگونی برای مستجاب نشدن دعا بیان شده است که در این گزارش به نمونه‌هایی اشاره می‌شود.

پنجشنبه 19 بهمن 1396 12:37

وقتی آسمان دلش برای زمین می سوزد

مدتی بود که از برف و باران آن هم در ماه های سرد آخر سال که باید شهر با نقش و نگارهای برف پوشیده باشد، خبری نبود. این نباریدن ها کار را به جایی کشانده بود که در بسیاری از مساجد شهر، نماز باران اقامه شد و یکی از دعاهای مشترک میان مردم درخواست بارش این نعمات الهی بود. بالاخره آسمان، دلش برای ما زمینی ها سوخت و دست نوازشی بر سر کشور ما کشید، بارش برف

چهارشنبه 18 بهمن 1396 20:37

سارینا مسئولین را نبخش !

سارینا آخرین کودکی نبود که در کرمانشاه بر اثر سرما جان باخت، هستند کودکانی دیگری که در معرض خطرند، به خاطر خدا هم که شده کاری بکنید...

شنبه 14 بهمن 1396 04:37

با این مشکلات، چگونه به خدا خوش گمان باشم؟

هر جور به موضوعات نگاه کنیم همان جور اتفاق خواهند افتاد؛ مثبت نگاه کنیم مثبت می شوند و اگر منفی نگاه کنیم منفی اتفاق می افتد.

جمعه 13 بهمن 1396 08:37

لقمه هایی پر مخاطره برای دنیا و آخرت

با غرور ناشی از منفعت طلبی خویش گفت که من این ثروتم را با زحمت خود بدست آورده ام حالا بیایم و آن را به این و آن بدهم؟

پنجشنبه 12 بهمن 1396 20:37

دو کتاب خواندنی از آقا نجفی قوچانی

سید محمدحسن حسینی (۱۲۹۵-۱۳۶۳ق) مشهور به آقا نجفی قوچانی، از عالمان و فقیهان قرن چهاردهم قمری. او نویسنده کتاب‌های سیاحت غرب و سیاحت شرق است.

یکشنبه 01 بهمن 1396 12:37
1 از 10