دین و مذهب, اخلاق و عرفان

چطور می‌توانیم سحر را باطل کنیم؟

سحر، جادو، بسته شدن بخت، سیاهی و خرافات؛ این‌ها عباراتی است که در زندگی روزمره ما دهان به دهان می‌چرخد که برخی به آن اعتقاد دارند و برخی خیر.

جمعه 30 شهریور 1397 07:21

ما برای وصل کردن آمدیم

مگر نخواندیم و نشنیدیم در کلام خداوند که در یوم الحساب، از خویشاوندان پرسیده می‌شود؟ آیا به احوال آنان رسیدگی کردید؟ آیا در غم‌ها و شادی‌های آنان همراه و همدل و شریک بودید؟ یا ایشان را از یاد بردید؟!

چهارشنبه 19 اریبهشت 1397 07:21

صله رحم اسیر شبکه های اجتماعی!

صله­‌رحم از دو واژه صله و رحم تشکیل شده است که معنای لغوی صله از ماده «وصل» به معنای پیوستن بوده و پیوند کردن دو چیز را می­‌گویند.

یکشنبه 16 اریبهشت 1397 07:21

چطور در نظر مردم سربلند باشیم؟

خداوند این عزت را عطا می کند به کسانی که اراده ی خداوند بر عزیز بودنشان تعلق گرفته است؛ در قرآن می خوانیم: «عزت می بخشی، هر که را بخواهی! و خوار می گردانی هر کس را که بخواهی!»

پنجشنبه 13 اریبهشت 1397 07:21

راههای مبارزه با گناه در اسلام

در وجود انسان، نیروهای نامرئیِ فراوانی به ودیعه گذاشته شده که هر کدام از آنها منشأ آثاری عظیم در زندگی او هستند. گرچه اکثر این نیروها بطور کامل شناخته نشده اند، ولی آثار آنها به وسیله‌ی روانشناسان، کم و بیش کشف و آشکار شده است.

سه شنبه 04 اریبهشت 1397 07:21

رحمت خدا در این ماه خاص می شود

نام ماه رجب همگام با اصبّ به معنای ریزش رحمت به کار رفته است. آری در این ماه می‌توان انواع رحمت الهی را شناخت و خود را در معرض آنها قرار داد. رحمتی که در هر روز، لحظه و ساعت از این ماه جاری بوده و نشانه های بسیاری برای آن داریم.

شنبه 01 اریبهشت 1397 07:21

معجزه زیارت امام حسین (علیه السلام ) در ماه رجب

جلوه های خداوند متعال در تمام مکان ها و زمان ها وجود دارد و تمام عالَم، جلوه صفات باری تعالی است. با این حال برخی از اوقات، جلوه های ویژه ای متجلّی می شوند که متمایز از زمان های دیگر هستند.

یکشنبه 26 فروردین 1397 07:22

سوغاتی های فوق العاده ی ماه رجب

در بین ایام سال روزها و ماه هایی وجود دارد که سرعت پذیرایی و ریزش رحمت الهی دو چندان می شود و انسان را غرق در رحمت و مغفرت الهی می کند. به طوری که گویی انسان به صورت vip مورد پذیرش الهی قرار می گیرد.

دوشنبه 20 فروردین 1397 07:21

افراطی گری معنوی تحت لوای دین

ما در این فضایی که واقعاً فضای حساسی است، باید چه کار کنیم؟ از یک سو، نه افراطی‌گری معنوی تحت لوای دین داشته باشیم و نه افراطی‌گری مادی تحت لوای زندگی آزاد و پوسیدۀ غربی داشته باشیم که متاسفانه دارد ترویج می‌شود و البته دوره‌ اش هم، دیگر گذشته است.

جمعه 04 اسفند 1396 08:37

درس اخلاق به سبک صهیونیسم

ما نمی‌خواهیم به هر قیمتی، منظم یا خوش‌اخلاق بشویم و خوب رفتار کنیم. لذا درس اخلاقی که آدم‌ها را بردۀ صهیونیست‌ها تربیت کند، به چه درد می‌خورد؟!

سه شنبه 01 اسفند 1396 12:37

مراقب ترکش های دشمن باش

به لطف خدا در این زمانه مملکت ما از ترکش های آر پی جی و تیر های دشمن خارجی در امان است اما از جهت های دیگری در تیر رس ترکش هایی هستیم که از سوی دشمن دیگری روزانه که هیچ، ثانیه به ثانیه به سویمان شلیک می شود.

دوشنبه 30 بهمن 1396 16:37

انقلاب دیروز، اعتراض امروز

اعتراضات این روزها که مردم به شکل های مختلف به خیابان ها می آیند، چه تفاوتی با اعتراضات سال 57 دارد؟ چرا یکی را مقدس و دیگری را بعد از چهل سال فتنه می‌ خوانند؟

دوشنبه 30 بهمن 1396 04:37

چگونه بر کینه خود غلبه کنیم؟

یک بار دیگر این مقاله را بخوانید و با خودتان فکر کنید که روی هم ‏رفته مضرات کینه داشتن یا تلافی کردن، بهتر است یا سودهایش. همین که شما به این نتیجه برسید که بخشیدن هم می‏تواند در کنار کینه ابدی و تلافی کردن یکی از گزینه ‏هایتان باشد، از این گام نتیجه گرفته ‏اید.

یکشنبه 29 بهمن 1396 08:37

معرفت و محبت با معصیت جمع نمی شود

در درون من کسی است که همیشه مرا از روز واپسین بر حذر می دارد و یک منبه و بیدار کننده ای در باطن من است که شب ها مرا بیدار و متوجه پروردگار می کند.

شنبه 28 بهمن 1396 12:37

سجده زن برای شوهر؛ آری یا خیر؟

در دهه‏ های اخیر، کیفیت رابطه شوهران و همسران در محیط خانواده، از اهمیتی ویژه برخوردار شده است. در این میان، وجود و بیان برخی روایات چالش‏ های فراوانی را موجب شده است. یکی از این روایات، روایت «لو أمرتُ ‏أحداً أن ‏یَسجدَ لأحدٍ لأمرتُ‏ المرأهَ أن ‏تَسجدَ لِزوجِ ها» است. بر آن شده ایم که در رابطه با این روایت بررسی داشته باشیم. با ما همراه

پنجشنبه 26 بهمن 1396 16:37

حقّ النّاس و حق الله

مگر خدا نفرموده است كه حقّ النّاس را رعايت كنيد من از حقّ اللّه مى گذرم حال اگر نماز نخوانيم خدا از حق خودش مى گذرد؟

چهارشنبه 25 بهمن 1396 20:37

طالبان زندگی نورانی در دنیا و آخرت بخوانند!!

اگر می‌خواهیم عاقبت به خیر شویم و یک زندگی روشنی در دنیا و روشن‌تر در آخرت داشته باشیم، باید روح ما نورانیت داشته باشد. و الاّ اگر روح کدر شد و قساوت پیدا کرد، آنگاه نمی‌تواند ما را راهنمایی کند و اگر می‌خواهیم راهنمای ما و عقل ما و درایت و فکر ما باشد، باید قساوت دل نداشته باشیم.... ... و الاّ به قول قرآن دل مریض می‌شود و رستگار شدن آن مشکل است: «فِی قُلُوبِهِمْ مَرَضٌ فَزَادَهُمُ اللَّهُ

سه شنبه 24 بهمن 1396 00:37

جادوی عشقی که جنجال آفرین شد

این روزها یکی از موضوعاتی که در فضاهای مجازی به سرعت پخش شده و موضوع صحبت اکثر محافل قرار گرفته است، قسمتی از صحبت های یک کارشناس خانواده در شبکه استانی یزد است که علاوه بر  پربازدید بودن در شبکه های اجتماعی، بازتاب های فراوانی داشته است.

دوشنبه 23 بهمن 1396 16:37

رمز و رازهای قرآنی برای موفقیت در زندگی

در زندگی خود؛ برای موفقیت ورسیدن به اهدافمان، نیازمند به یک مدیریت قوی هستیم، که قرآن کریم برای یک مدیریت خوب، چند ویژگی را بیان فرموده است.

یکشنبه 22 بهمن 1396 00:37

راه مقابله با وسواس فکری چیست؟

من حدود ۵سال پیش به عمره مشرف شدم در حالیکه از لحاظ مذهبی در رتبه خوبی نسبت به هم‌سن های خودم بودم، مثلا مسلط تر به احکام بودم. ولی بلافاصله بعد از اعمال به شک و تردید نسبت به اعمالم دچار شدم با اینکه به صحت اعمال خود هیچ تردیدی ندارم و میدانم اعمال را در زمان خود صحیح انجام داده ام ولی در این ۵ سال مدام به ذهنم خطور می‌کند که نکند صحیح انجام ندا

جمعه 20 بهمن 1396 12:37
1 از 10