دین و مذهب, اعتقادات شیعه

ماجرای مسلمان شدن مدیر فعال‌ترین مرکز دینی آمریکای لاتین

مدیر مرکز اسلامی فاطمه الزهرا(س) کشور السالوادور گفت تحقیقش درباره دین اسلام سه سال طول کشید تا اینکه پس از خواندن ترجمه سوره توحید ایمان آورده و در همین سوره بود که پاسخ سوالاتش را یافت و مفهوم توحید حقیقی را تا حدودی فهمید.

48 دقیقه پیش

آیا امر به معروف ناقض حریم خصوصی نیست؟، تفتیش عقاید ممنوع!

امر به معروف و نهی از منکر ناظر به محیط عمومی و علنی و نیز اعمالی است که بدون تجسس، قابل رؤیت باشد. به عبارتی کسی برای انجام امربه‌معروف و نهی از منکر حق تجسس و ورود به حریم خصوصی افراد را ندارد که البته این امر در قرآن کریم با فرمان " لا تجسّسوا" آمده است.

چهارشنبه 21 آذر 1397 00:21

برگزاری مراسم عقد زوج‌های جوان در بارگاه سید‌الکریم

معاون فرهنگی و امور زائران آستان حضرت عبدالعظیم (ع) با اشاره به میزبانی این آستان از ۱۲ میلیون نفر در سال گفت: برای هفته بزرگداشت سید‌الکریم برنامه‌های متنوعی طراحی شده که برگزاری مراسم عقد زوج‌های جوان از جمله این برنامه‌ها است.

سه شنبه 20 آذر 1397 20:21

مساجد اشرافی؛ مخصوص پیرمردها و خالی از جوانان

مسجد باید توسط مردم اداره شود. البته منظور، قاطبه مردم است، نه عده‌ای پولدار با تفکرات تجمل‌پسندانه که مسجد را قبضه‌ می‌کنند و از خانه خدا برای خود اعتبار می‌خرند. همیشه هم با جوانان مومن مسجد مشکل پیدا می‌کنند.

سه شنبه 20 آذر 1397 16:21

انحراف گروه‌های تکفیری ربطی به جهان اسلام ندارد

یک عالم از جمهوری آذربایجان گفت: انحرافات گروه‌های داعش و تکفیری ربطی به جهان اسلام ندارد و راه نجات بشریت تنها دین اسلام است.

سه شنبه 20 آذر 1397 00:21

مخالفت ۸۱ درصدی مردم عربستان با گفتمان وهابیت

معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری گفت: گفتمان مقاومت امروز در لبنان سرافراز است و به طرف پیروزی حرکت می‌کند، در عراق و سوریه مسیر خودش را می‌پیماید و سربلند و سرافراز به پیش می‌رود.

دوشنبه 19 آذر 1397 16:21

اهداف امام از تشکیل ستاد انقلاب فرهنگی، کارنامه شورا در ترازوی نقد

همان‌طور که رهبری فرموده‌اند؛ شورای عالی انقلاب فرهنگی یکی از آن ابتکارات واقعاً بابرکت امام بزرگوار بود، اما به نظر می‌رسد اعضای این شورا به عنوان نخبگان فرهنگی کشور، از ظرفیت‌های موجود استفاده نمی‌کنند.

دوشنبه 19 آذر 1397 12:21

چرا ازدواج نیمی از دین را حفظ می‌کند؟،خودشکوفایی در گرو رفع نیاز‌های جنسی و عاطفی

یکی از موضوعاتی که بیشترین روایت را به خودش اختصاص داده، بحث نیاز جنسی است. چندین هزار حدیث در این زمینه و هر چیزی که با این مسئله ربط پیدا کند مثل ازدواج وجود دارد و کثرت احادیث، اهمیت بالای این موضوع را در اسلام نشان می‌دهد.

دوشنبه 19 آذر 1397 08:21

افسوس برای قداست‌زدایی از جهان

روزگاری، وقتی انسان به آسمان نگاه می‌کرد، شوری معنوی او را فرا می‌گرفت. آسمان جایگاه فرشتگانی بود که از نقایص بشری پاکیزه بودند. ارسطو وقتی نجوم درس می‌داد، می‌گفت آنچه افلاک را به چرخش و گردش درمی‌آورد، عشق است.

دوشنبه 19 آذر 1397 00:21

نظریه خاص امام (ره) درباره ولایت فقها

نظریه امام خمینی (ره) این است که اساساً جعل ولایت امر از سوی خداوند متعال به دو شکل بوده و خداوند متعال دو نوع جعل ولایت امر است. یک جعل علی قضیه حقیقیه است و دیگری جعل علی نحو قضیه شخصیه است.

یکشنبه 18 آذر 1397 20:21

دعوت از چند سلبریتی و خواننده؛ نهایت شادی‌آفرینی در صدا و سیما، شادی یک مهارت است

اسلام در قبال شادی موضع منفعلی نداشته و در این راستا خوب فعال بوده و اگر مشکلی را در ارائه و چگونگی این فعالیت شاهد هستیم، نقص در عملکرد مسلمانان است که نتوانسته‌اند اسلام را به‌درستی عملیاتی کنند.

یکشنبه 18 آذر 1397 16:21

نقش عرفان های نوظهور در ناآرامی های جهان پس از سال ۲۰۱۲

حجت الاسلام مظاهری سیف تاکید کرد: جریان های تروریستی تا قبل از سال ۲۰۱۲ فقط در مناطق غرب آسیا، سوریه و عراق فعالیت داشتند اما از این سال به بعد در کل دنیا گسترش پیدا می کند و این یعنی رویاهای «هابرد» و همکارانش، طراحی استراتژی های کلان در جهان است.

یکشنبه 18 آذر 1397 12:21

برخی از افراد مطرح در مسجد انصارالحسین (ع) انقلابی شدند

آیت‌الله حمیدی گفت: برخی افراد مطرح که منبری و خطیبانی توانا هستند، روحیه انقلابی و مبارزاتی خود را مدیون مسجد انصارالحسین (ع) هستند.

یکشنبه 18 آذر 1397 08:21

مسجدی با گنبد طلا ،x2B عکس

مسجد «سلطان عمر سیف الدین» از زیباترین مساجد آسیا است که در کشور برونئی واقع شده و گنبد آن از طلای خالص است.

یکشنبه 18 آذر 1397 00:21

حذف تصویر مسجد از آگهی های بازاریابی املاک در لندن

مسلمانان لندن از حذف تصویر مسجد از آگهی و عکس های بازاریابی املاک ناراحت شده و نسبت به این اقدام شکایت کردند.

شنبه 17 آذر 1397 20:21

این چهاردیواری اختیاری نیست، آیا صفحه اینستاگرام حریم خصوصی است؟

فقه اسلامی در مقابل موضوع "حریم خصوصی" سکوت را روا ندانسته و از آن به‌ عنوان یکی از حقوق اساسی برای انسان‌ها حمایت کرده و در قالب مصادیقی چون منع تجسس، غیبت و آزار رسانی به دیگران بر آن تأکید کرده است.

شنبه 17 آذر 1397 16:21

انتصاب «آژت سلیمانی»، از جامعه مسیحیان کلدانی به عنوان سرپرست هیئت والیبال اهواز

خانم دکتر «آژت سلیمانی»، از اعضای جامعه مسیحیان کلدانی ایران، طی حکمی از سوی اداره کل ورزش و جوانان شهر اهواز به سمت مسئول هیئت والیبال آن شهر منصوب گردید. خانم سلیمانی، ضمن سال‌ها تجربه در عرصه تربیت‌بدنی و مربی‌گری، سابقه تدریس در دانشگاه را نیز در کارنامه دارد.

شنبه 17 آذر 1397 12:21

خطی که با «تتو» بر چهره انسانیت می کشیم

حجت الاسلام بهداروند با بیان اینکه پوشیدن لباس های پاره، تتو و خالکوبی روی بدن از جمله خروجی های جنگ نرم است، گفت: این رفتارها مغایر با کرامت انسانی است و اگر تبدیل به فرهنگ شود روز مصیبت ما است.

شنبه 17 آذر 1397 08:21

مرگ عدالت یعنی مرگ امید

فیلسوف و اسلام شناس فرانسوی با بیان اینکه مرگ عدالت یعنی مرگ امید، گفت: تنها چیزی که به نظرم می‌رسد مربوط به همان آخرین وصیت امیرالمومنین(ع) است که فرمود امر به معروف و نهی از منکر را ترک نکنید که آن‌وقت بدترین شما بر شما تسلط پیدا می‌کنند.

شنبه 17 آذر 1397 00:21

«تتو»؛ مصداق لباسی که دین نهی اش می کند

حجت الاسلام مسائلی با بیان اینکه خال کوبی و تتو روی بدن، مصداقی از لباس شهرت است که اسلام آن را نهی می کند، گفت: اگر معرفت لازم را به نسل جوان بدهیم، هرگز حاضر نمی شوند برای خودنمایی و ابراز وجود، خود را انگشت نمای خلق کنند.

جمعه 16 آذر 1397 20:21
1 از 20